IMG 7823     15 лютого у Ріпкинський гімназії Чернігівської області пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогічні ідеї Софії Русової в контексті Нової української школи».

Проведення конференції обумовлено тим, що в цьому освітньому закладі уже продовж 10 років впроваджують в освітній процес педагогічні ідеї Софії Русової. У закладі успішно діє музей «Центр педагогічної спадщини Софії Русової». Встановлений єдиний не лише в Україні , а й у світі пам’ятник великій просвітительці. На базі «Центру» створено громадську організацію «Асоціація освітян імені Софії Русової», яка об’єднує «русівців» зі всієї України.

Участь у науково-практичній конференції взяли науковці, керівники освітніх закладів, вчителі, вихователі, громадські діячі.

Серед питань, які розглядаються на конференції:

Теоретико-методологічні основи національної освіти і національного виховання у творчій спадщині Софії Русової.

Проблеми української національної школи та національного виховання у творчості Софії Русової.

Теорія і практика дошкільної освіти у спадщині Софії Русової та сучасні проблеми дошкільного виховання в Україні.

Громадсько-політична та просвітницька діяльність Софії Русової у вимірі українського націотворення ХХ початку ХХІ століття.

Учасники конференції познайомилися із матеріалами «Центру», поклали квіти до пам’ятника Софії Русової.