Свято щедрої земліСеред колоритних традицій нашого народу є одна, в якій поєднуються зовсім різні цінності. День Святої Покрови вшановує українське козацтво – мужніх захисників рідної землі. А ще – це свято розмаїття дарів осені, багатих врожаїв. І все, що виплекали на широких ланах та у мальовничих садах натруджені руки, складає наше справжнє багатство. Тож не диво, що свята урожаю, Покровські ярмарки давно стали прикметою 14 жовтня. 
Ось і в Ріпкинській гімназії у цей день змагалися у спритності та кмітливості козачата з 5-6 класів, демонстрували силу та витримку юнаки 9-11 класів на традиційних «Козацьких забавах».

І цей же день шумів, гомонів, запрошував, пригощав на традиційному Покровському ярмарку, підготованому учнями 4-6 класів, їх батьками та вчителями. Найнетерплячіші хотіли долучитися до частування ще зранку, але все по порядку. Отож, Покровський ярмарок розпочав свою роботу після уроків. Зовсім змінилася нещодавно відремонтована гімназійна їдальня. Замість рядів однакових столів з’явилися ярмаркові ятки, де можна було пригощатися чим тільки душа забажає. Чудові осінні запашні яблука та виноград; квіти, вирощені вдома, милували очі та дражнили медово-терпкуватими ароматами осінньої свіжості. 

Та чи не найбільше було свято для тих, хто обожнює усілякі смаколики. Тут тобі і домашні бутерброди, і власна піца, і домашні компоти та соки! А різноманітної випічки – на всі смаки! Тістечка та пиріжки вражають вишуканим оформленням та справжнім домашнім смаком. 
Добре поярмаркували цього дня гімназисти, їхні батьки та вчителі. Позитивних емоцій вистачило б на весь тиждень. Ще й після ярмарку ділилися враженнями, рецептами, пригощали тих, хто не встиг придбати чогось смачненького. Продавці старанно підраховують виручку. Знову перетворюється приміщення зі святкового ярмарку на затишну їдальню. А ми чекаємо наступного року, коли знову Покровський ярмарок дивуватиме та пригощатиме усіх гостей. Хай щедрі врожаї української землі дозрівають під мирним небом! 

 

Ви не маєте прав для коментування